Logistyka i dystrybucja

Logistyka i dystrybucja to podstawa naszej obsługi.

Sercem naszej logistyki i dystrybucji jest sprawny łańcuch dostaw i elektroniczny obieg dokumentów.

Dystrybucja to skomplikowany proces, który składa się z wielu etapów i elementów. Mateus zajmuje się dostarczaniem produktów do stacji benzynowych na terenie całej Polski. Tak rozległym terytorium można sprawnie zarządzać dzięki sprawnemu łańcuchowi dostaw i automatyzacji procesów. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów czas reakcji jest skrócony do minimum. Nasi klienci dokonują zamówień przez swój panel, który jest zintegrowany z naszym systemem dzięki temu składanie zamówień odbywa się szybko i jest bardzo łatwe. System ten jest zintegrowany z naszym magazynem, co też ułatwia przygotowanie transportu. Dodatkową korzyścią wprowadzenia systemów jest możliwość dokładnego monitorowania i tworzenia statystyk produktów pod kątem sprzedaży, sezonowości i rosnącej lub malejącej popularności. Dzięki temu możemy z wyprzedzeniem planować działania i lepiej reagować np. na zmianę produktów sezonowych. Jednym z ważniejszych elementów dystrybucji jest tworzenie plano gramów (dwa razy do roku) dzięki czemu możemy weryfikować i wpływać na zwiększenie sprzedaży.

W naszej ofercie posiadamy bardzo dużo różnych produktów i cały czas dochodzą nowe. Ciągła rotacja pozwala na usunięcie produktów, których sprzedaż jest bardzo niska. Nasi przedstawiciele handlowi na bieżąco monitorują ekspozycję na półkach, pomagają w organizowaniu promocji i doradzają jak zarządzać ułożeniem towaru. Należy pamiętać, że każda stacja benzynowa ma ograniczoną przestrzeń zarówno sprzedażową jak i magazynową, więc zarządzanie dostawami musi być tu precyzyjne.

 

Z racji tego, że obejmujemy  zasięgiem całą Polskę, jest ona podzielona na sektory gdzie każdy z handlowców opiekuje się danym regionem. Dla klientów jest to wygoda ponieważ zawsze kontaktują się z jedną osobą i mogą liczyć na stałą pomoc. Dla procesu dystrybucji jest to duże bezpieczeństwo i duże możliwości elastycznego zarządzania. Dzięki systemowi lokalizacji mamy stały podgląd gdzie aktualnie znajdują się nasi handlowcy.

Sercem dystrybucji i logistyki naszej firmy jest sieć magazynów w tym dwa główne magazyny w Kobyłce i Krakowie, oraz pięć pomocniczych. W połączeniu z kilkudziesięcioma samochodami, które praktycznie są w ciągłym ruchu daje zintegrowany łańcuch dostaw. Dzięki takiej sieci i dobrej logistyce nasze przesyłki trafiają nawet w ciągu 12 godzin do klienta. Przy tak dużym obszarze i tak dużej ilości stacji jedynym sposobem, żeby nie było błędów a dostawa docierała na czas jest bardzo sprawna dystrybucja. Nasz system zarządzania ewaluował przez prawie 30 lat i teraz nasze duże doświadczenie procentuje i daje gwarancje naszym klientom, że korzystając z usług firmy Mateus otrzymają najwyższą jakość obsługi.

 

Asortyment

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sklepu Mateus

Sprawdź Ofertę

Galeria

Zobacz więcej