O firmie

Instniejemy na rynku od 1991 roku

Zajmujemy się logistyką produktów motoryzacyjnych oraz przemysłowych dla sieci stacji paliw. Naszymi Klientami są między innymi: AMIC, BP, CIRCLE K, LOTOS, MOYA, ORLEN, SHELL.

Witamy w Mateus !

MateusNa początek przybliżymy trochę historii firmy, ponieważ Mateus ma już prawie 30 letnią tradycję. Tak długi czas istnienia i ciągłego rozwoju jest dowodem stabilności i bardzo dobrego zarządzania, które mimo trudnych warunków rynkowych stale prowadzi do sukcesu. Firma rozpoczęła działalność w 1991 r wraz z pojawiającymi się wtedy na naszym rynku sieciami stacji benzynowych. Już na samym początku staraliśmy się wypracować najlepsze rozwiązania z zakresu transportu i dystrybucji ciągle ucząc się od naszych klientów. Powstały pierwsze magazyny i pierwszy spójny łańcuch dostaw. W raz z rozwojem sieci, oraz wzrostem asortymentu i usług jakie oferują stacje staraliśmy się kompleksowo spełnić oczekiwania naszych klientów. Przez prawie 30 lat współpracy wypracowaliśmy sobie pozycję lidera w zakresie dostaw do sieci produktów typu "non food". Od kilku lat skutecznie rozwijamy też dostawy produktów FMCG. Naszymi Klientami są między innymi: AMIC, BP, CIRCLE K, LOTOS, MOYA, ORLEN, SHELL. Poza stacjami należącymi do sieci, naszymi Klientami są stacje partnerskie, franchisig- owe, stacje niezrzeszone a także niektóre sieci handlowe. W tej chwili posiadamy szeroki asortyment produktów i bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu dystrybucją. Prowadzimy sprzedaż znanych marek i bardzo dużą wagę przywiązujemy do kontroli jakości produktów jakie wchodzą do sprzedaży.

Nasi przedstawiciele są w stałym kontakcie ze wszystkimi klientami. Ponieważ wprowadziliśmy podział regionalny możemy lepiej kontrolować obsługę i szybciej reagować na potrzeby naszych odbiorców. Obecnie cała Polska jest podzielona na regiony gdzie każdy z przedstawicieli odpowiada za pomoc w tworzeniu plano gramów, oraz szeroko pojętą obsługę półki. Dwa razy do roku proponujemy naszym partnerom handlowym uaktualnienia planogramu (wiosenno-letni i jesienno-zimowy) dostosowując ofertę do pory roku oraz zmieniającej się sytuacji w rotacji produktów. Bierzemy pod uwagę popularność produktu (np. Kampanie reklamowe w mediach itp.) , oraz jego historię z wcześniejszych zamówień. Dzięki takiej obsłudze nasi klienci mogą liczyć na fachową pomoc w zakresie dystrybucji produktów sezonowych, oraz zwrotów produktów po sezonie. Nasi przedstawiciele pomagają przy organizacji promocji, oraz przebudowie ekspozycji sklepowej. Pomagamy również w transporcie wszystkiego co jest potrzebne do zorganizowania promocji.

 Mamy duży potencjał i dzięki temu możemy zapewnić sprawny łańcuch dostaw. Obecnie posiadamy 2 duże magazyny w Kobyłce i Krakowie i 5 magazynów pomocniczych „cross docking” . Dzięki sprawnemu zarządzaniu nasze zamówienia realizujemy w 24-48 godzin, ale jesteśmy w stanie wykonać zamówienie interwencyjne w 12 godzin. Tak elastyczny i sprawny system jest gwarancją stabilności dostaw dla naszych klientów, a nam zapewnia pozycję lidera na polskim rynku transportu i dystrybucji.

Firma Mateus zatrudnia już ponad 200 osób na terenie całej Polski. Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w ludzi to priorytet każdej stabilnej firmy, dlatego duży nacisk kładziemy na ciągłe szkolenia i podnoszenie norm, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Szkolenia są organizowane zarówno dla pracowników magazynów jak i kierowców. Nasza długoletnia historia i podejście sprawia, że Mateus jest odpowiedzialnym partnerem do współpracy. Zapraszamy.

 

Asortyment

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sklepu Mateus

Sprawdź Ofertę

Galeria

Zobacz więcej